Rúško HERMAN jednorázové 3-vrstvové 50 ks

agT68229

Nový produkt

Ochranné trojvrstvové rúško HERMAN vytvorí na tvári bariéru a zabráni preniknutiu prachu, baktérií a vírusov do dýchacích ciest. Jedná sa o rúška s výrobou na Slovensku. Vrchná časť je vystužená tvarovateľným drôtikom na obopnutie nosa a tváre. Vďaka kvalitnému materiálu sa dá cez rúško dobre dýchať a je šetrné k pokožke.

Viac detailov

16,00 € s DPH

Ihneď k odoslaniu

Rúško HERMAN jednorázové 3-vrstvové modré 50 ks

Ochranné rúško Vás vďaka použitým materiálom spoľahlivo ochráni nielen pred aktuálnou nákazou, ale aj pred prachom, smogom, peľom, hmyzom, lietajúcimi plesňami a spórami húb.

Účinnosť rúška umocňujú aj ďalšie prvky ako tvarovanie a vložený drôtik, ktorý zaisťuje dokonalú priľnavosť a tesnosť v tvárovej oblasti. Výrobný postup podľa normy EN 14683:2019.

Štruktúra rúška:

Rúško pozostáva zo samotného tela a elastických popruhov (gumičky) na uchytenie rúška okolo uší. V oblasti nosa je vložený tvarovateľný drôtik pre lepšie prispôsobenie a priliehanie k tvári.

Telo rúška je vyrobené z troch vrstiev textílií rôznej hrúbky, typu a vlastností.

  • 1. vrstva (vonkajšia) netkaná textília gramáže 20g/m2.

V závislosti od dostupnosti materiálu sa môže farebnosť rúška líšiť. Vonkajšia strana rúška môže byť vo vyhotovení bielom, vo farbe „medicínskej modrej“, alebo vo farbe „medicínskej zelenej“. Kvalita použitých materiálov a ich úžitkové vlastnosti sú bez ohľadu na farebné prevedenie identické.

Táto textília je vyrobená technológiou spun-bond z polypropylénu.

Je hydrofóbna - bráni prechodu kvapôčok (a tým aj vírusov v nich naviazaných) do dýchacích ciest. Kvapôčky sa k nám bežne dostávajú pri rozprávaní, kašľaní, kýchaní, avšak hydrofóbna - vodoodpudivá úprava nedovolí ich vsiaknutiu do látky a následnému vdýchnutiu do dýchacích ciest. V opačnom smere však vlhkosť prepúšťa, čím umožňuje uvoľniť vlhkosť obsiahnutú vo vydychovanom vzduchu do okolitého prostredia.

  • 2. vrstva (stredná) - netkaná textília gramáže 25g/m2 v bielej farbe.

Táto textília je vyrobená technológiou melt-blown z polypropylénu. Táto technológia umožňuje vyrobiť textíliu z extrémne tenkých nanovláken technikou “vyfukovania taveniny”.

Štruktúra textílie je tak hustá a odolná, že zachytí aj najjemnejšie pevné a kvapalné častice. Zároveň si zachováva dokonalú priedušnosť. Na rozdiel od 1. vrstvy nie je hydrofóbna.

  • 3. vrstva (vnútorná) - netkaná textília gramáže 30g/m2 v bielej farbe.

Podobne ako 1. vrstva  je vyrobená technológiou spun-bond z polypropylénu, avšak na rozdiel od vonkajšej vrstvy má hydrofilnú úpravu. Keďže ide o vrstvu, ktorá je v priamom kontakte s pokožkou tváre, je dôležité, aby vlhkosť obsiahnutá vo vydychovanom vzduchu nekondenzovala na povrchu textílie a nedostávala sa do kontaktu s pokožkou, ale bol umožnený jej prestup do tela rúška, kde sa časť vlhkosti zachytí v strednej vrstve a časť unikne cez rúško do okolitého prostredia.

Rozmery: 17,0 x 9,5 cm.

Hmotnosť: 2,9 g

Počet vrstiev: 3

Dĺžka elastických popruhov: 17cm

Materiál elastických popruhov: nylon/polyester

Materiál 1. vrstvy: netkaná textília z polypropylénu gramáže 20g/m2  typu spun-bond.

Materiál 2. vrstvy: netkaná textília z polypropylénu gramáže 25g/m2  typu melt-blown.

Materiál 3. vrstvy: netkaná textília z polypropylénu gramáže 30g/m2  typu spun-bond.

Farebné vyhotovenie: v závislosti od dostupnosti materiálu sa môže farebnosť rúška líšiť. Predná strana rúška môže byť vo vyhotovení bielom, vo farbe „medicínskej modrej“, alebo vo farbe „medicínskej zelenej“. Kvalita použitých materiálov a ich úžitkové vlastnosti sú bez ohľadu na farebné prevedenie identické.

Balenie:

50ks

Certifikáty na stiahnutie:

Napísať recenziu

Rúško HERMAN jednorázové 3-vrstvové 50 ks

Rúško HERMAN jednorázové 3-vrstvové 50 ks

Ochranné trojvrstvové rúško HERMAN vytvorí na tvári bariéru a zabráni preniknutiu prachu, baktérií a vírusov do dýchacích ciest. Jedná sa o rúška s výrobou na Slovensku. Vrchná časť je vystužená tvarovateľným drôtikom na obopnutie nosa a tváre. Vďaka kvalitnému materiálu sa dá cez rúško dobre dýchať a je šetrné k pokožke.

Podobné produkty